Author Topic: Ориентировъчни цени на предметите (Чернова)  (Read 3868 times)

Offline Knights

• Doctor
  • Administrator
  • Sr. Member
    • Server realm: Knights Softcore
    • View Profile
    • Knights Diablo II Server
Скъпи приятели, понеже само 1 човек пожела доброволно да направи списък с предметите, ще помоля да вписвате мнения с корекции и добавки към текущия списък.

Пак да напомня, че първо цените са ориентировъчни, а не фиксирани и второ няма да се впускаме в подробности за прекалено рядки предмети или нещо от сорта. Аз лично не съм съгласен с някои от написаните стойности тук, но понеже не съм в търговията в класик реалма няма да се обаждам засега :)

Благодаря за участието!

Spired WEb - Lo Ohm / Може и Sur
Mara от 20 до 24 - Оhm / От 24 до 29 - от Lo до Sur / Max = Ber / Mara Penta Max = Ber Lo(Ber SUr)
Soj - Lo Ohm / ~Sur
Bul Ring 3,4 - Ohm Vex / Lo | 5% - Lo ohm
Cta 3 Bo - Vex / Cta 4 - Ohm / Cta 5 - Lo + / Cta 6 - Ber (Sur,Lo)
Eldrich 3,20Light% - Sur | 3,20Fire% - Sur
Crown Of Ages (CoA) - Ако е с 2сок почва от Ber , може да стигне до 4 Ber ако е макс . С един сок - Lo
Shadow Dancer - 2/20 - Lo | 2/25 - Sur
Scarabshell boots - 15/15 - Sur + / Може и Ber
Facet Light 5,5 - Lo | Cold 5,5 - Lo | PsN и Fire са по евтини и не толкова търсени по Vex + / Ohm
Jewel 15ias + 40 ed - Ber / 15ias + 35+ed% - Sur Оhm
Jewel 15ias + 15all res - Sur Lo / 15ias + 10all - Lo Ohm
Spired Helm - 15% cold - Ber (може и + зависи от това колко Dex и абсорб е ) | 14% - Sur | 8-10% - Vex | 12-14 Ohm +
Wisp Project - от Ohm до Sur (от зависимост Light absorb%)
Raven Frost - според Dex и Аr - от Free до Lo (за макс)
Marrowwalk - 2/20/17(макс) - Sur , другите показатели свалят цената
Enigma - се предлага за Jah Sur / Ber Sur (продавачът може да иска повече в зависимост от армора и Def)
Beast - Sur + ( Moже и повече от Ber , пак зависи от показателите )
Death WEb - 1psn -48% ~ Ber | За по силни и максимални както се разберете може и до 3 Ber да стигне
Java Gloves - 3java 20 ias - Lo + (Може и Sur)
Phoenix - Ot Sur за слаб до 3 Ber за максимален зависи от показателите и търсенето
Eth Titan's - 150 - 160ed% - Lo | 160-170 Sur| 170-19X - Ber(може и до 2 Ber) Максимални може да стигнат до 3 Ber
Griffon's Eye - 15/10(minimalen) - Ber Lo(може Ber Sur) , 19/14 - 4 Ber | 19/15 - 5 Ber | за макс както се договорите
Thundergod's Vigor - 200% - Lo
Grief Ba,Pb - от Vex до 2 Ber ( за 40ias , 39X ed)
Exile - зависи от основа и показатели - от Vex стига до Ber +
Mule с Perfects(88) - Ако са random Vex ( или Vex Gul вече се иска) Mule s Perfect Amethyst - Lo
Mule с Ral(88) - Оhm + (може до Lo)
Death's Fantom - 15% До 18% Ber / 18-25 % 2 Ber / 25-28% - 2Ber Sur(+) / 29-30% както се разберете
Small charm - 20 Life + 11 res (cold,light,fire,psn) - Lo
Small charm - 3max 20 Ar 20 Life - 2 Ber
Small charm - 20 Life + 5 all res - Ber (Може и Lo)
Skilleri s Fhr - Lo | Trap , CS(sors) , CS(pala) и други търсени чарможе може да се търси LO+ (Sur)

Offline b2w

• Newbie
  • *
    • View Profile
Bul ring 5% - и за SUR може, което като цяло важи на всякъде където има LO OHM, защото минават с номера цитирам "Имам SUR да ми върнеш OHM". Където никъде в който и да е battle.net го няма тоя номер.
Shadow Dancer - 2/25 тоест Max за мен са над BER, ако някой ги намери по евтино е супер късметлия. Това важи и за повечето предмети където има вариация. Мах винаги е над BER или JAH.
Scarabshell boots - зависи и то res на самите ботуши и над BER може да е ако са full max.
Raven frost - 250/20 примерно ако говорим за MAX е над BER. Даже аз лично не съм виждал такъв още тук.
Eth titani - за мен лично е подигравка да почнат от LO rune. Понеже руните падат много, а уникални предмети и то като titani eth да ти паднат е рядкост. Аз лично никога не съм имал и не са ми падали eth titani, а и да имам няма да ги дам за под Sur на какъвто и статус да са.
Grief - виждал съм един или два дето са приближават до full max но като съм питал за под 3 или 4 ber-a не си говорим казаха хората. Което е нормално понеже рецептата може само LO rune да иска но има голяма вариация от 30-40% ias и от 300-400 add dmg.
Exile - тука пак full max примерно е поне 2 ber-a за мен. Първо, защото като пишеш имаш право на един опит, понеже на второто писане вече си го bug exile и нямаш право да го ползваш на дуели примерно.
Sharda - за него лично не мога да кажа, но и така не е понеже всеки си го продава, както му падне. Аз лично на 22% продадох за BER и то сравнително скоро преди 1-2 седмици.
Cs pala + 40 life - 2 x ber (и другите skillers като Cs sors, L sorc, Trap, JS и другите по вървежни)
Cs pala + 45 life - 3 x ber (може и повече тя са голяма рядкост и другите по вървежни както по горе писах)

Това е лично мое мнение не казвам и не държа аз да съм еталон за тия работи. Казвам какво съм видял и какво аз бих платил предимно за такива работи и относно тая листа, която е поместена.
П.с. Също така max версиите на предметите и runwords са предимно над BER или JAH винаги зависи вече как се разберете.

Offline SpOkI

• Newbie
  • *
    • View Profile
Много се радвам, че най-накрая тази тема е факт! Също много ще се надявам да не се превърне в дискусия и спорове кое колко струва. Мисля си ,че ако всеки положи минимално усилие и драсне по някой друг ред, ще се получи страхотна тема!
Аз все още не съм много наясно с цените, но ще се опитам да допълня малко:

Чисти скилери( или такива с незначителни опции) - Mal
Основи LP, MP, DS 15/15 - Lo; 15/13 , 15/10 - може би Ohm Ist
40 Ral руни/40 Perfect Amethyst - Vex

Руни:
Ber=Jah
Zod, Cham = Lo
Ber = Sur Lo
Sur = Lo Ohm
Lo = Ohm Vex
Ohm = Vex Gyl
Vex = Gyl Ist
Gyl = Ist Mal

Аз лично смятам ,че от Mal надолу руните се подаряват!
Ако някой сметне ,че някъде бъркам моля да ме поправи.

Offline b2w

• Newbie
  • *
    • View Profile
*Корекция по действащи цени в момента:

Основите MP и AP + 15% ed = LO rune някой ако е 15/15 искат и повече.
Основите DS 15, HS 15, W 15 са по OHM rune някъде аз лично даже не ги ползвам.

Zod = LO
CHAM = OHM
« Last Edit: March 09, 2016, 07:57:14 PM by Knights »

Offline Guru

• Full Member
    • View Profile
Нека уточним - тая тема за цените в сървъра ли е или за какви цени според нас биха били адекватни ?

Offline soadfan

• Newbie
  • *
    • View Profile
Нека уточним - тая тема за цените в сървъра ли е или за какви цени според нас биха били адекватни ?

Реално и за двете, т.е. двете са в пряка зависимост.
Това е реалността на българския пазар (понеже с търговия се занимавам).
Даден производител прави промо акция, слага препоръчителна цена 1.99 лв. Обаче собственика на магазина си плеска цена 2.50, па ти се оправяй:Д
А може да си го позволи, защото е сам в близкия район (примерно) и българина обича да слезе по джапанки до магазина отсреща:Д
т.е. два фактора влияят на ценообразуването (грубо): търсенето (определя предлагането) и липсата/наличието на конкуренция.

Аз ако не съм притиснат, т.е. нямам спешна нужда от нещо, ми просто трупам "състояние", не 3 БЕР, ми и 5 мога да си искам за ЕТХ титани макс (примерно) и никой не може да ми казва, ама ценовата листа е еди каква си, ти луд ли си. Луд съм, аз знам колко часа рън са ми били необходими за да извадя конкретен предмет и никой няма право да ми омаловажава труда и да ми лепва разни етикети. Та купувача има избор, продължава да си търси редки предмети по ценова листа или се изважда и си купува от мен на по-висока цена от препоръчителната.
« Last Edit: March 10, 2016, 06:53:04 AM by soadfan »

Offline Dawn7hief

• Newbie
  • *
  • Real eyes realize real lies.
    • View Profile
Откакто играя в сървъра усилено работя по въпроса цената на facet-ите да стане нормална. Мисля, че успях да сваля цените им след като закупих над 10 facet-а 5/5 ( 2x light 5/5 die - за vex gul ; 2x light 5/5 lvl up - за vex; fire 5/5 die - за vex ; fire 5/5 lvl up - gul ist; poison 5/5 - gul; cold не съм търсил но и за тях предполагам vex/vex ist 5/5 die и gul ist/vex 5-5 lvl up)
Други наблюдения и корекции по ценовата листа:
Zod = Ohm;
Cham = Vex;
30xRal - 30xSol - 30xPAmeth - 30xPRuby - ist

bong

• Guest
Щом и ги "свалил" е време за рестарт.

Offline Dawn7hief

• Newbie
  • *
  • Real eyes realize real lies.
    • View Profile
Добър спам на темата. Но така и така гледам си тръгнал да пишеш, може да напишеш как стоят нещата и на hc :). Би било полезно

bong

• Guest
Аз трейд не правя, защото ми искат векс за пнб и ми дават  охм  за средна мара ;<<<<