Author Topic: Gamble  (Read 1473 times)

Offline lunatix

• Newbie
  • *
    • Server realm: Knights Softcore
    • View Profile
Gamble
« on: January 26, 2016, 10:48:31 PM »
Здравейте!
Имам въпрос относно "Gamble". Как по-точно мога да извадя "soj" или "mara" ? Тъй като изчетох доста за това и намерих доста различни теории. Може ли някой да разясни?

Offline Bard

• Administrator
  • Full Member
    • View Profile
Re: Gamble
« Reply #1 on: January 27, 2016, 01:35:05 PM »
При gamble от основно значение е нивото на героя ти. Пр. за soj (qlv.39), под лв. 39 шанс няма; над 53 влизат други rings: raven, dwarf etc. Qlvl на gamble items варира (+/-) 5 около clvl на героя. Така с най-висок шанс за soj е герой clvl. 44-48 (1:62000). За сравнение, clvl. 90 шансът за soj намалява на 1:118000. По същите параметри преценяваш подходящ clvl за mara gamble.

Gamble Act не влияe на шанса/нивото на хазарта/предмета; нито Mf на NPC's. Ползват се reduce vendor price items (soj gamble - Edge; mara: + Gheed).
« Last Edit: January 28, 2016, 02:47:54 AM by Bard »
За да видите и изтегляте прикачени файлове и снимки, трябва да сте логнати във форума.

Offline SpOkI

• Newbie
  • *
    • View Profile
« Reply #2 on: January 27, 2016, 05:15:38 PM »
На мен също ми стана интересно, та да питам и аз  :) А от къде можем да видим левела на уникалните предмети (амолети,пристени,колани и т.н.) за да можем да изчислим с кой лвл герой да ги търсим на гембъл?

Offline Bard

• Administrator
  • Full Member
    • View Profile
« Reply #3 on: January 28, 2016, 03:00:04 AM »
« Last Edit: January 28, 2016, 03:03:52 AM by Bard »
За да видите и изтегляте прикачени файлове и снимки, трябва да сте логнати във форума.

Offline lunatix

• Newbie
  • *
    • View Profile
« Reply #4 on: January 28, 2016, 01:04:30 PM »
До тук добре, но в този форум: http://www.diabloii.net/forums/threads/odds-of-gambling-a-soj.354694/, пише нещо за дроп на други уникални пръстени( нагел и маналд). Не знам,  дали аз не успях да го преведа или не е написано ясно, но се споменава, че ако ти се падне някой от тях, трябва да излезеш от играта или трябва да биеш, докато ти паднат от монстърс и тогава да започнеш да купуваш от Гембъл.
Дали има нещо вярно или всичко е до шанс и ниво на герой?

Offline Bard

• Administrator
  • Full Member
    • View Profile
« Reply #5 on: January 29, 2016, 11:47:40 AM »
Виждам, че дебатът в темата е основно дали при паднали manald+nagel е по-добре да се продължи gamble или да се остане в игра.

Първата идея е остатък от пача преди expansion. Факт е, че всеки уникален айтъм може да падне само веднъж в играта. В no-expansion проверката беше с  алгоритъм, изключващ дроп на насъщните в героя и инвентара му предмети. Така за да повишиш шанса за soj, трябваше да носиш в/на теб горните два пръстена. Дропът отдавна се смята по други алгоритми. Пръстени и амулети по спомен са jewelery/misc и се калкулират различно, подобно фасети. Всеки пръстен има rarety, като в една игра шансът за дроп е пр. 15:15 nagelring, 15:15 manald. 1:10 soj и тн. Алгоритъмът за дропа изчислява base/quality/qlvl, като в последният листва проверката дали предметът е бил вече пуснат в играта. Ако е пуснат пр. manald  и "е време" за същия base/quality/qlvl ring, той ще пусне rare ring triple durability (hidden) manald фалшификат; същото важи и за nagel. Така шансът за soj, който е доста нисък, остава пак толкова малък, без да се влияе от дропа на другите уникални пръстени в същата игра.

Оставяме настрана факта, че soj gamble шансът е доста по-нисък от пр. Анди НМ рън (1:8809 с 0%mf; 1:3813 -1-ви дроп). Дали soj би паднал по-лесно в нова или същата игра, след дроп на 2-та други ринга за мен остава трудно проверяема хипотеза, по която може да се изкаже математик или по-скоро тестер на играта. Досега не съм чул за подобни данни. Тестът е специфичен, защото и да вместиш в 4 часа gamble 62000 rings, гаранция, че 62001-я ще е soj няма. Алгоритмите във всеки нов пач правят дропа по-разнообразен и независим, така че за мен clvl и късметът остават значимите фактори.
« Last Edit: January 29, 2016, 12:31:43 PM by Bard »

Offline SpOkI

• Newbie
  • *
    • View Profile
« Reply #6 on: January 29, 2016, 11:59:31 AM »
Мерси много за линковете.
Като гледам в този сайт ( http://diablo2.diablowiki.net ) има отговор на почти всичките ми въпроси :)

Offline lunatix

• Newbie
  • *
    • View Profile
« Reply #7 on: January 29, 2016, 05:56:03 PM »
Благодаря много!
И последни 2 въпроса и приключвам с темата. :D
Знаем, че шанса за дроп  от монстър си е 1 към 62к(примерно) всеки път, и няма значение колко ръна ще направиш, но дали е същото и при гембъл? Дали когато пазарувам в една и съща игра може да се увеличи шанса или при всяко затваряне на гембъл има зануляване и  шанса отново  е 1 към 62к?

А как стоят нещата относно qlvl при дроп от монстър, има ли значение лвл-а на героя, както при гембъл или там вероятността за дроп си е константна.  Примерно, ако грифона е 99 левел(предполагам) увеличава ли се шанса, ако героя ми е по-висок левел? Ако има значение, то какво е случва с предметите, които нямат левел, като руните например? Или тук може би има зависимост: левела на монстъра и лвл-а на героя?
Това може би беше за друга тема....

Offline Bard

• Administrator
  • Full Member
    • View Profile
« Reply #8 on: January 30, 2016, 01:25:16 AM »
Въпросите изглеждат повече от два. Навлизаш ли в математиката на играта, всеки отговор по същество ще генерира нови питанки :)
  • Независимо от рън или gamble за soj, новата игра рестартира шанса ти по същия начин, пр.1:8809/ 1:62000. Няма логика затварянето на gamble да нулира тази цифра. По мои тестове значение за дропа имат по-скоро времевите интервали, в различна степен за 24, 8, 4 часа; gamble/craft сменя на 10 мин., но горните не спират да се отразяват. Влияние се вижда и при влизане и излизане от игра, както излизане от акаунта. Ако напр. не ти харесва дропа, излез от акаунта един/няколко пъти и ще забележиш, че нещата, които е пускало с часове се сменят.
  • Clvl на героя има значение както при gamble, така за някои аспекти на дропа, крафт и тн. Clvl на практика е от параметрите с най-конкретно влияние за контрол в играта.
  • Griffon's Eye e qlvl.84 и може да се дропне от моб с mlvl>=84 и ТС>=87. Руните имат свой ТС 1-17; всяка цифра съдържа 2 руни, без ТС 17, съдържащ зод. На дропа им не влияе clvl, а alvl и Monster TC.
  • Възможността за дроп на даден предмет се влияе от Alvl (Аrea level), Item TC (Treasure Class), Mlvl (Monster Level), Monster TC, Qlvl на желания предмет и Clvl на героя, с който ръниш. Ако желаеш да навлезеш по-дълбоко в калкулацията на дропа, добре е да се запознаеш с ТС и item generation. По-горе съм постнал линк за TC. Полезен е и дроп калкулаторът на Silospen 1.12-1.13.
Нивото на героя фокусира дроп шанса. Високият clvl разширява обхвата за items с по-висок qlvl, но го стеснява за ниския. Върни примера за Gamble. Най-голям шанс за soj при gamble/run е clvl. 44-48. Планирайки го, повишаваш вероятността, но късметът е водещ. Напр. един ще извърти 4к Andy NM runs с подходящ герой без успех, а новостъпил на хел lucker, с по-малък clvl шанс, който не му и пука за soj ще се натресе на първия falen пред града и той ще му го дропне.
« Last Edit: February 01, 2016, 02:49:58 AM by Bard »