Poll

Да увеличим ли дропа?

ДА
31 (42.5%)
НЕ, така си е добре.
25 (34.2%)
Предметите са малко
10 (13.7%)
Руните са малко
7 (9.6%)

Total Members Voted: 72

Voting closed: March 05, 2016, 04:54:55 PM

Author Topic: Да се увеличи ли дропа в класик реалма на сървъра??  (Read 12558 times)

Offline b2w

• Newbie
  • *
    • Server realm: Knights Softcore
    • View Profile
Ако всичко падаше така лесно нямаше да има TRADE като опция в играта.

Offline tonkatabg

• Newbie
  • *
    • View Profile
    • Dreaming Diablo II
Нещо есенциите ми куцат. Исках да ресетвам статс. В една и съща игра минавам през всичките босове...от всички есенции имам по 5-6, от Диабло...нито една. Ключовете, изобщо няма да ги споменавам :Д

Аз пък съм на друго мнение тука - И есенции и ключове в изобилие ! Обаче руните ми куцак

Offline Synn

• Jr. Member
  • **
  • Get Tha Voodoo
    • View Profile
Значи сметката е проста.. = Нямате късмет.. като шанса да падне нещо във тази игра е от значение :)

Едните им падат руни, на други не, на някой повече ключове, на други не.. ами проста сметка ..

Всичко е до шанс.. ( късмет )

Така или иначе във момента играете със :

- увеличен дроп на :
- уникални предмети
- чармове
- руни

Като прибавим и това че на 1.13 дропа на руни е вдигнат по Default спрямо другите версии. Уважавам мнението на другите, не споря, не се заяждам и определено не налагам своето и все пак.. Default увеличението + допълнителното увеличаване на дропа от страна на Knights ем .. не мога да вдяна ако играете чист класик ( без това допълнителното увеличение ) тогава какво щяхте да правите ?? Истината или поне извода до който стигам аз е, че модовете които се пръкнаха последните 5,6 години ( може и повече ) развалиха като цяло Българският Diablo 2 играч. Свикнахме за 2 седмици ( месец дори ) да сме нагрухани и да си щъкаме със Max герой и да ни вее вятъра.. Навремето, когато Battle.NET-a не гъмжеше от ботове и беше наистина удоволствие да играеш там, имаше хора които със години правеха по няколко читави герой.. ( сами ) доста по-бързо ако си във някой Clan / Team, но това е друга тема. Мисълта ми е че нещата не стават толкова бързо както ви се иска да е :) Трябва много фарм и постояноство и някъде из между всички мисли " Ама не ми пада това, ама не ми пада онова " добавете една много важна " Играете Класик сървър " и не го забравяйте !! Нормално е да е трудно да извадиш каквото и да е било, това е идеята.. Винаги ще има някой да каже че нещо конкретно не пада или му е малко защото просто не е имал късмет..

Все пак ще се видят резултатите от анкетата. Със 100 % ще има радостни от взетите решения след нея и 100 % ще има такива които не са.. но във крайна сметка няма да има Happy End за всички, това трябва да е ясно :)

Offline Amlyulyu

• Newbie
  • *
    • Server realm: Knights Hardcore
    • View Profile
Голямо реване ей ! Я им пусни на "играчите" 1.10 да видим тогава кой кой е ! Истината беше 1.10 най- добрият patch на Blizzard ! След него всичко започна да става все по- лесно и по- скучно, затова е тоя рев тук сега ! Интересът към играта е обратно пропорционален на дропът от нея !

Offline Synn

• Jr. Member
  • **
  • Get Tha Voodoo
    • View Profile
Всъщност ако се загледа човек във дроп системата на всички RPG / MMORPG игри на Blizzard ще види колко е зле всъщност :)

Diablo II - Скръб.. със идването на 1.13c се помъчиха да задоволят желанията на голямата си общност като дигнаха дропа на HR's но така или иначе Diablo II вече умираше през 2010-та ( понеже тогава излезе 1.13 ) със който всъщност фикснаха доста голяма част от Major бъговете на играта и пооправиха малко класовете :)

Diablo III - Дроп системата е сбъркана от всякъде .. Blue Items ( понякога ) са по-добри от легендарните.. ( които всъщност трудно падат ) И ако някой се съмнява нека задели 30 минути докато пие кафе или си почива да метне едно око на D3 Community-то и да види колко много теми има както за дроп-а на предметите така и за проблемите със играта ( ако се интересувате, фенове сте или мислите да започвате D3 )

World Of Warcraft - до WoTLK, дроп шансовете бяха направо гавра със играчите .. и само ( така наречените - No Life-ри ) се докопваха до Епик айтъми.. да не говорим че назад във времето ( World Of Warcraft - Vanilla ) Направата на Thunderfury.. отнемаше дори и на най зарибените около 2 години.. понеже беше Легендарен предмет и изискваше материали които трудно падаха.. а ваденето на тези материали изискваше 40 Man Raids = Molten Core :) За какво си говорим изобщо ..

Схемата на Blizzard никога не е била някой да извади лесно предмет .. във която и да е било от техните игри .. но така се правят пари ако схващате това което написах по-горе :) А тук говорим че за 1 седмица със общо 14 часа игра чакаме да падне повече от Mal ?! O.o е няма как да стане, освен, повтарям, освен ако не сте най-големите касметлии на света и не ви падне Zod или Cham от някой Shaman или Fallen във Pits, или някое смотано зомби във AT :)

За да имате по-голям шанс за високи руни във тази игра ви трябва пълна такава. Дори и тогава не можете да се надявате да падне нещо само от една зона. Да не споменаваме MF-то което няма нищо общо със руните, там магията е, както казах и във предният си пост - КЪСМЕТ !!
« Last Edit: February 23, 2016, 09:30:55 PM by Synn »

Offline soadfan

• Newbie
  • *
    • View Profile
HR - въпрос на късмет.  Дори и да скъсаш г******е от рън на обичайните заподозрени (rtc17), няма гаранция, че ще ти падне. Аз единствената high руна която съм вадил е ОХМ от крави ако не се лъжа, едно време 1.10 в юръп. Всички други са от трейд, 1 HR = 2 IST. А събрах много IST от контесата и trade на eth superior 6 sox ccb 15% ed (един сташ:D)

Offline Guru

• Full Member
    • View Profile
Малко офтопик - 400 views на темата какво значи тично ? 400аццта или всеки му брои повторно ?

Offline Dream

• Newbie
  • *
    • View Profile
Според мен даже трябва да се намали. Нямам представа какви точно са стойностите в момента, но скоро за половин час извадих 3-4 свестни руни, което си е много. Като цяло руните никога не са били проблем в сървъра. Единственото, което се намира трудно са чармовете, но с повечко търпение всичко се постига. Оптималният вариант според мен е, дърпа се пач от Близард и се вдига съвсем леко дропа на уникални предмети( подчертавам съвсем леко), а не както беше след рестарта на сървъра.

Offline soadfan

• Newbie
  • *
    • View Profile
Малко офтопик - 400 views на темата какво значи тично ? 400аццта или всеки му брои повторно ?

Означава, 400 посещения (не уникални, дори всяко презареждане, без оглед на ИП и акаунт вдига брояча)

П.П. Аз продължавам да изпитва затруднения със есенциите:

От Диабло нямам нито една. От Баал 5, това означава, че минимум в 5 игри съм убил Баал и Диабло, щото като тръгна минавам през всички (а в последно време не стигам и до Баал), т.е. съотношението в най-лошия случай е 0 към 5 дропа, а трябва да е приблизително 1:1. Спрямо Мефо няма смисъл да го смятам изобщо, вижда се от скрийншота
Мефо пуска най-често, а е най-лесен за рън. Това е доста недомислено. Диабло и Баал би трябвало да пускат по-лесно от Мефо, точно поради факта, че трудно (повече време) се стига до тях. Essence of suffering дропа трябва да е по-нисък от Диабло и Баал, също. Щото пък тя пада от 2 боса.
« Last Edit: March 04, 2016, 08:48:26 AM by soadfan »

Offline Knights

• Doctor
  • Administrator
  • Sr. Member
    • View Profile
    • Knights Diablo II Server
Diablo е известна скрънза за есенции :) аз правих по 50 ръна на ден и вадих по 5-6 есенции максимум. Доста са противоречиви резултатите от анкетата :) Решение ще се вземе след като се обсъдят нещата от екипа на сървъра. Благодаря за участието!

Offline SpOkI

• Newbie
  • *
    • View Profile
Искрено се надявам дроп-а в сървара да не се вдига повече!
 Тия дето ревът ,че им бил нисък дропа и искат за 2 седмици да се облекат на макс.... на 3-тата седмица няма да има и помен от тях. А хората ,които са играли тук с месеци за да се пооблекат ще бъдат разочаровани!

Offline b2w

• Newbie
  • *
    • View Profile
+1 за последния коментар.
Реално ако се дигне дропа аз лично спирам!
Извинявам се, че аз съм играл много, че съм си лягал рано за да имам предмети и руни, а някой хора искат като на някой фън моде да падат предметите и руните на ишлеме.

Offline CHester

• Newbie
  • *
    • View Profile
Скандала се заражда. Анкетата май не бе много ясна, но отговора е категоричен, според мен. Решението е ваше но го вземете по скоро, че някак си се губи надеждата ако и то се протака както оринтировачната листа!

Offline Security

• Web Design&Programs
  • Newbie
  • *
  • Against All Authority
    • View Profile
Да дропа е адски зле, на предмети и руни.
Една идея да се дигне, да се забележи ше е в + !
I See you